Miesiąc wolnego?

Im bliżej końca roku na Roosevelta, tym więcej niewiadomych. Nie ma w lidze klubu, w którym praktycznie na żadne zadane pytanie można było dostać konkretnąodpowiedź. Kto będzie trenerem zespołu w rundzie wiosennej? Marek Motyka wie tylko, że pracuje do 7 grudnia, czyli ostatniego meczu z Wisłą w Pucharze Ekstraklasy. Do tej pory nikt z nim o przyszłości nie rozmawiał. To musi mieć wpływ na inne decyzje szkoleniowca. Motyka planuje, że ostatni raz w tym roku spotka się z piłkarzami 10 grudnia. Nastąpi pożegnanie z zespołem do 10 stycznia. Taki przynajmniej plan ma trener, nie mając oczywiście żadnej gwarancji, że tego dnia będzie jeszcze zatrudniony na Roosevelta. Obozy? Też nic nie wiadomo, skoro nie jest znany budżet klubu na nowy rok. W każdym razie Motyka chce zaliczyć dwa.
Na temat transferów nikt głośno nie powie dziś zdania. W końcu od czwartku na Górnika jest nałożony zakaz transferów. Na Roosevelta deklarują, że sprawa będzie szybko załatwiona - po myśli Górnika - jednak póki odwołanie nie zostanie pozytywnie rozpatrzone, o żadnych ruchach personalnych nie ma mowy. Złośliwie można zresztą zapytać, jaki sens ma sprowadzenie do Zabrza piłkarzy, skoro klub nie był w stanie załatwić kilku świstków papieru, by w Lubinie przetestować trzech piłkarzy. Wszyscy zaliczyli wycieczkę, która pozwala Górnikowi za organizację wystawić "dwójkę". To Krzysztof Strugarek, Adam Giesa i Rafał Huebscher. Drugi z nich zagra z Wisłą na pewno. Huebscher? Prawdopodobnie przyjdzie do klubu jutro, by w czwartek też wyjść na boisko.
Problem w tym, że na Roosevelta nikt nie ma głowy by zapanować nad sprawami bieżącymi, skoro wielką niewiadomą jest przyszły model funkcjonowania klubu. Prezes Eugeniusz Postolski zupełnie wyłączył się z bieżącej działalności i rzadko bywa w klubie, co można wytłumaczyć rozmowami prowadzonymi z potencjalnym inwestorem. Tylko, że szczegółów jak nie było, tak nie ma. Poza deklaracjami, że jest bliżej niż dalej. Wiele może wyjaśnić zapowiedziane spotkanie nowej Pani prezydent Zabrza ze stroną chcącą przejąć klub. Ma do niego dojść w tym tygodniu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online