PZPN przeszkadza śląska piłka?

Robert KolasaJak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Zachodni", Robert Kolasa, który grał w Zabrzu w latach 1998-2003, domaga się 27 tysięcy złotych. Górnik przyznaje się do kwoty znacznie mniejszej.
- To około siedmiu tysięcy, ale jeszcze sprawdzamy wszystko w papierach - mówi prezes Górnika, Eugeniusz Postolski. - Zawodnik był u nas na zasadzie prowadzenia działalności gospodarczej. Nie opłacał składek do Urzędu Skarbowego, teraz klub spłaca te zaległości w "skarbówce". Wliczamy to w poczet spłaty naszego zadłużenia wobec piłkarza.
Przypomnijmy, iż Górnik otrzymał karę półrocznego zakazu transferów i odebrania trzech punktów. - Nie chcę nawet komentować decyzji Wydziału Dyscypliny. PZPN, zamiast pomagać, tylko szkodzi klubom, a najbardziej dostaje się drużynom ze Śląska. Niech zamkną nasze stadiony, a na boiska wpuszczą barany, jak im przeszkadza śląska piłka. Tyle złych rzeczy dzieje się w innych klubach, na innych stadionach, a nam zabierają punkty za śmieszne siedem tysięcy! - dodaje sternik klubu.
Prezes Postolski chce w najbliższym czasie wystosować pismo do wszystkich posłów naszego regionu, aby zajęli się sprawą śląskich firm z udziałem skarbu państwa, które ze strachu nie chcą pomóc tutejszym klubom. - KGHM sponsoruje Zagłębie Lubin. U nas prezesi takich spółek nie chcą podać pomocnej dłoni, bo boją się, że następnego dnia stracą pracę! - ocenia szef Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online