Górnik Zabrze - reprezentacja miasta Zabrze 2:1 (2:1)

Adam Giesa (fot. Hania)Górnik Zabrze pokonał w charytatywnym meczu reprezentację miasta złożoną z piłkarzy innych zabrzańskich klubów 2:1 (2:1).
Bramki dla Górnika strzelili Grzegorz Bogdan (9) i Tomasz Moskal (21), a dla rywali Karol Kajda (32, Walka Zabrze). Dochód ze spotkania zostanie przekazany rodzinom górników, którzy zginęli w katastrofie w rudzkiej kopalni "Halemba".
Mecz obejrzało kilkaset osób, w tym byli piłkarze Górnika, przedstawiciele starych i nowych władz miejskich. Bilety kosztowały 5 złotych, ale część kibiców kupiła ich po kilka lub kilkanaście. Przeprowadzona została też kwesta.
Mecz został rozegrany na stadionie Sparty Zabrze, bowiem na obiekcie Górnika trwają prace związane z montażem podgrzewanej murawy.
Skład Górnika (I połowa): Sławik - Bednarz, Augustyniak, Jarczyk, Radler - Giesa, Seweryn, Bogdan, Bukalski - Moskal, Czyżyk. II połowa: Laskowski - Cios, Jarczyk, Bartos, Prasnal - Jasiczek, Maszka, Giesa (Wójcik), Łuczywek - Andraszak, Czyżyk.

źródło: PAP / własne / Hania