Postolski spotka się dziś ze sztabem szkoleniowym

Eugeniusz Postolski (fot. Dziennik Zachodni)Porażka z Arką Gdynia, trzy punkty przewagi nad ostatnim miejscem w tabeli i perspektywa dwóch wyjazdowych meczów z Wisłą Płock i Koroną Kielce, sprawiły, że w Górniku Zabrze rzeczywiście zaczyna się robić nerwowo. 

- Atmosfera jest taka, jakbyśmy siedzieli na tykającej bombie - przyznał jeden z pracowników klubu.

Prezes Eugeniusz Postolski nie zamierza jeszcze bardziej "podgrzewać" klimatu w budynku przy Roosevelta.

- Runda jeszcze się nie skończyła. Przed nami dwa spotkania, dopiero po nich siądziemy i wspólnie zastanowimy się, co dalej. Na pewno w tych meczach zespół poprowadzi Marek Motyka - uciął wszystkie spekulacje prezes Eugeniusz Postolski, który dziś spotka się ze sztabem szkoleniowym.

Sam szkoleniowiec też nie zamierza przejmować się krążącymi "na mieście" wieściami o swoim zwolnieniu.

- Takie sytuacje są wpisane w ten zawód, ale przyznam się, że niektórych gazet nawet już nie czytam, bo po prostu szkoda nerwów - mówi Marek Motyka. - Naszym problemem są kontuzje. Nawet przed meczem z Arką nie ominął nas pech, w poniedziałek Tomek Moskal uszkodził łydkę, a bez niego naprawdę trudniej jest "postraszyć" rywali... Chłopakom nie brakuje charakteru, przecież Łukasz Juszkiewicz, który zagrał całkiem dobry mecz, występował z blokadą, z głowy Artura Prokopa krew tryskała strumieniem, założono mu szwy, potem jeszcze prawie rozwalił łokieć, a jednak nie schodził z boiska i dawał z siebie wszystko. I byłoby pewnie dobrze, gdyby znów nie taki prosty błąd, po którym straciliśmy gola. Rzucam do boju wszystko co mam, nic więcej nie da się zrobić - opowiada szkoleniowiec Górnika.

Sami piłkarze, którzy przeszli wczoraj odnowę biologiczną, podkreślają, że jesień jeszcze się nie skończyła.

- Jeśli damy z siebie wszystko w Płocku, to coś przywieziemy, w Kielcach też trzeba walczyć, nie położymy się na boisku, czekając na ich gole, tylko dlatego, że strzelili nam pięć w Pucharze Polski. Wybraliśmy sobie taki, a nie inny zawód, i musimy wykonywać go jak najlepiej, a przecież niespodzianki są w niego wliczone, także te sympatyczne - oznajmił obrońca Jan Cios.

A Krzysztof Bukalski, który wrócił na boisko po przerwie spowodowanej operacją stopy, dodał: - Czwarty rok gram w Zabrzu i czwarty raz bronię się przed spadkiem. Miejmy nadzieję, że znów skutecznie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online