Żądni rewanżu

Kolejne śląskie derby z udziałem Górnika dla zabrzańskich piłkarzy wiążą się z dużą presją. Sobotni, bezbramkowy remis w Katowicach był piątym w tym sezonie.
Podopieczni Waldemara Fornalika po raz ostatni wygrali 16 sierpnia z Górnikiem Polkowice, a potem już żadnego z ośmiu kolejnych spotkań. Nic dziwnego, że w Zabrzu nie dopuszczają innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo, zwłaszcza, że dwa poprzednie spotkania z Odrą zakończyły się zwycięstwem Górnika. Te jednak miały miejsce w poprzednim sezonie, gdy w Zabrzu grali zupełnie inni piłkarze. Na Roosevelta głowią się jak znów "ugryźć" zespół Odry opromieniony zwycięstwem nad krakowską Wisłą. Na Bukowej zabrzanie zagrali bardzo zachowawczo, co na własnym boisku już nie przystoi. Z drugiej strony gra otwarta też może skończyć się skontrowaniem przez wybiegany zespół z Wodzisławia.
Trener Waldemar Fornalik ma problemy z zestawieniem drugiej linii. Wciąż leczy się Kazimierz Moskal, pauzować za kartki musi Michał Probierz. Czy w związku z tym zdecyduje się na ofensywny wariant z Aco Stojkowem na prawej pomocy? Podopieczni Ryszarda Wieczorka do meczu w Zabrzu przygotowywali się w dobrych nastrojach.
- Trzy punkty zdobyte w meczu z mistrzem Polski muszą cieszyć. Ale to już historia, przed nami kolejna trudna próba - uważa trener Odry. Dobry nastrój psuje trochę kontuzja Mariusza Nosala. Poza nim wszyscy zawodnicy Odry są do dyspozycji szkoleniowca. Wodzisławianie pałają żądzą rewanżu za dwie porażki poniesione z Górnikiem w poprzednim sezonie. - Mocno zabolał nas zwłaszcza przegrany mecz u nas 1:3, który zamknął nam drogę do europejskich pucharów - podsumowuje trener Wieczorek. Od poniedziałku w Wodzisławiu trenuje dwóch Brazylijczyków 21 letni Gleison Barbosa i o rok starszy Alexandro Bovo. Pierwszy to stoper, ale może grać również defensywnego pomocnika, drugi jest pomocnikiem. - Za wcześnie jeszcze oceniać tych piłkarzy - dodaje trener Odry. - Są dopiero po dwóch zajęciach. Gramy co trzy dni i nie ma czasu na bliższe przyjrzenie się im.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online