O strajku nie myślę

Pomocnik Górnika Zabrze Marcin Szulik w ostatnich meczach zakładał opaskę kapitana drużyny. Jeżeli do składu nie wróci kontuzjowany ostatnio Kazimierz Moskal, wówczas Marcin Szulik po raz kolejny wyprowadzi drużynę na boisko przy Roosevelta.
» Z jakim skutkiem?
- Może ostatnio za dużo mówimy, a za mało robimy, dlatego chciałbym być oszczędny w słowa. Chcemy, nawet musimy wygrać. I tyle. » Kontrakt z Górnikiem dobiega wkrótce końca. Już pan wie, co dalej?
- Jeszcze nie rozmawialiśmy. Punktów jest niewiele, mamy trzy mecze i jak je zagramy, to możemy rozmawiać. I wierzę, że będę miał więcej argumentów negocjując nowy kontrakt. Na razie sam nie jestem ze swojej gry zadowolony, pewnie jak wszyscy piłkarze Górnika. Wracając do mojej przyszłości, pojawiły się dwie oferty z innych klubów, ale czuje się tutaj dobrze i chciałbym coś z Górnikiem wygrać. Na razie się nie udało. Do miesiąca wszystko powinno być jasne.
» Jest w Górniku problem drugiej linii?
- Skoro pada takie pytanie, to coś w tym jest. Nie spełniamy również swoich oczekiwań. Brakuje nam zgrania. To kibice muszą zrozumieć, choć ja tez rozumiem ich zniecierpliwienie. Wiem, że napastnicy bez podań i pomocy ze środka pola nie są w stanie wiele zrobić. Szczególnie kiedy mówimy o tak młodych piłkarzach. Zaczęliśmy ten sezon doskonale i może nie powinniśmy przez ten pryzmat oceniać tak mocno przemeblowanej drużyny.
» Pana mecze z Odrą?
- Początek był fatalny, bo w pierwszym meczu warszawskiej Polonii po latach przerwy w lidze, przegraliśmy w Wodzisławiu 0:3. Grał wówczas jeszcze Ryszard Wieczorek. Z drugiej strony wiosną ograliśmy ich z Górnikiem na wyjeździe.
» W poniedziałek oglądaliście na wideo mecz z Katowic, a we wtorek spotkanie Odra – Wisła. Te porównania na waszą korzyść najlepiej nie wychodzą.
- To prawda, ale każdy mecz jest inny. Nikt się Odry nie przestraszy, a to Górnik strzelił jej w poprzednim sezonie siedem goli, tracąc jednego. O tym powinni pamiętać.
» Jeżeli nie wygracie?
- Swego czasu powiedziałem jedno zdanie za dużo, dlatego... wygramy!

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online