Forum
 

Puchar Ekstraklasy ruszy 21 listopada

21 listopada tego roku mają ruszyć rozgrywki piłkarskiego Pucharu Ekstraklasy. Wezmą w nich udział jedynie zespoły pierwszoligowe. Finał i wręczenie trofeum zaplanowano na 12 czerwca 2007 r. 

Decyzja o powołaniu Pucharu Ekstraklasy została podjęta podczas piątkowego spotkania władz spółki z przedstawicielami klubów pierwszej ligi. Reprezentowane były wszystkie kluby Orange Ekstraklasy i, jak poinformował dyrektor Departamentu Logistyki Rozgrywek Marcin Stefański, po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości nowe rozgrywki cieszą się pełnym poparciem.

"Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania i teraz można już stwierdzić, iż ze strony klubów jest pełna wola organizowania tych rozgrywek - powiedział Stefański. - Teraz będziemy pracować nad szczegółami regulaminowymi i kilkoma rozwiązaniami, które mają uatrakcyjnić te rozgrywki dla kibiców".
Puchar Ekstraklasy ma się rozpocząć 21 listopada, czyli po zakończeniu rundy jesiennej pierwszej ligi. Ostatnie tegoroczne mecze rozegrane będą w pierwszy weekend grudnia, a pozostała część odbędzie się wiosną. Finał zaplanowano na 12 czerwca.

"Spotkaliśmy się w wieloma wątpliwościami, związanymi z pogodą. To nie powinno stanowić problemu, bowiem 12 z 16 klubów Orange Ekstraklasy ma podgrzewane murawy. Pozostała czwórka będzie je miała na wiosnę" - wyjaśnił Stefański.

"Już poinformowaliśmy Ekstraklasę, że możemy grać tylko na wyjeździe" - mówi prezes Górnika Zabrze, Eugeniusz Postolski.

W pierwszej rundzie Pucharu Ekstraklasy 16 zespołów podzielonych zostanie na cztery grupy. Od drugiej rundy rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym.

źródło: PAP / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online