Piłkarski oszust

Artur Prokop (fot. drożdżal)Artur Prokop zadziwia kibiców skutecznością. 34-letni zawodnik w tym sezonie zdobył 4 gole, z czego 3 ze stałych fragmentów gry.
Piłkarza ze statycznego obrońcy na kreatywnego pomocnika zmienił trener Marek Motyka.
– Znałem go z czasów pracy w Hutniku Kraków – przypomina szkoleniowiec. – On świetnie potrafi oszukać rywali zaskakującym podaniem. To taki piłkarski oszust. Gdy znowu się spotkaliśmy, przeniosłem go do pomocy, gdzie świetnie spełnia swoją rolę. W obronie się marnował. Jestem mu wdzięczny nie tylko za wykorzystany rzut karny w meczu z Bełchatowem.
Piłkarz cieszy się, że znalazł się wreszcie ktoś, kto go docenił. – W Tarnovii, gdzie się wychowałem, zaczynałem grę na środku pomocy. Ale w Radomsku i Podbeskidziu grałem jako środkowy obrońca, co nie zadowalało moich aspiracji – mówi.
W poprzednim sezonie na pewien czas został odsunięty od składu. Po 1:4 wiosną z Polonią Warszawa, trener Ryszard Komornicki dał do zrozumienia, że gracz odpuścił mecz. – Trener rywali Jan Żurek wcześniej ze mną współpracował i ktoś wysnuł błędne wnioski – wyjaśnia piłkarz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online