Forum
 

Miało być dwóch

Marcin Dudziński» Mniej więcej rok temu Górnik dokonał z Cracovią transakcji wymiennej. Oddał trzech graczy (Wojciechowski, Okińczyc, Joao Paulo), a w zmian miał dostać dwóch, Tomasza Wacka i Marcina Dudzińskiego. Ostatecznie trafił do klubu tylko ten drugi. - Nie żałuję, choć spędziłem w Cracovii trzy lata, przeżyłem tam wiele pięknych chwil i zostawiłem wielu przyjaciół, głównie Arka Barana i Łukasza Skrzyńskiego - mówi Dudźiński, który jutro na boisko raczej nie wyjdzie - To efekt kontuzji z Pucharu Polski. Mam potężnego krwiaka, nie chcemy ryzykować. A żal jest wielki. Mecz z Cracovią to moje marzenie. Może wiosną...

» Dudziński szczególnie wiosną spisywał się w Górniku bardzo dobrze i dziś nie traktuje pobytu w Zabrzu jak zesłania. - Absolutnie, chcę grać dla tego klubu, mieszkam tutaj z żoną, która dostała pracę. Nic, tylko walczyć o miejsce w składzie i grać - kończy Dudziński.

» Szczególnie miłe wspomnienia z ostatniego meczu tych drużyn ma Dawid Bartos. – W swoim debiucie strzeliłem gola. Teraz marzy mi się powtórka – śmieje się zawodnik.

» Trenerowi Markowi Motyce żal się zrobiło zabrzańskich kibiców, którzy bardzo licznie stawiają się na Roosevelta, jednak nie mogą się doczekać zwycięstwa pupili. – Przede wszystkim dla nich chcemy wygrać – zaznacza szkoleniowiec. – Mamy wspaniałych fanów i piłkarze muszą zrozumieć, że nie można ich lekceważyć.

Cracovia:

» Stefan Białas zapowiada grę z dwoma defensywnymi pomocnikami. – Gdy obok Arka Barana występuje Marcin Zimoń, łatwiej gra się w ofensywie Piotrkowi Gizie, Darkowi Pawlusińskiemu i Tomkowi Moskale – tłumaczy.

» Joao Paulo Heidemann, grając w barwach Górnika, strzelił Cracovii dwa gole. – Chciałbym uczynić to samo w odwrotną stronę – mówi Brazylijczyk, ale trener studzi jego zapędy: – Najpierw leczył kontuzję, a potem chorował na grypę i nie jest gotowy do gry w pierwszej drużynie.

» Piotr Bania zdobył dla Cracovii 1000. bramkę w ekstraklasie i 100. w Pucharze Polski. Jeśli trafi w Zabrzu, będzie to jego 20. gol w I lidze. – Piotr wejdzie w drugiej połowie, bo Moskała jest w lepszej formie – twierdzi Białas.

źródło: Sport / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online