Forum
 

Wiśniewski: Czas wygrać z Górnikiem

Jacek WiśniewskiWszyscy przypominają: Cracovia jeszcze nigdy, nawet w meczu towarzyskim, nie wygrała z Górnikiem Zabrze. To jednak tylko statystyka, czy prawdziwe fatum? – Statystyka i przypadek – po krótkim namyśle odpowiada Jacek Wiśniewski. Dla pochodzącego z Zabrza obrońcy niedziela będzie wyjątkowym dniem. Przeciwko Górnikowi grał tylko raz w życiu, w Concordii Knurów. – Było 2:2, zaraz potem podpisałem w Górniku kontrakt. Kurczę, spędziłem tam dziesięć lat – uśmiecha się.
Banalne pytanie „jak będzie” w Zabrzu wywołuje u niego radosne, na wpół żartobliwe refleksje. - Jak to jak? Przed meczem orkiestra górnicza będzie szła, spotkam się z kolegami, rodzina przyjdzie i cały stadion kibiców. Serce mocniej zabije. Co się stanie jak strzelę bramkę? Nie wiem, mam się nie cieszyć? Koszulki na pewno z siebie nie zdejmę, bo znowu dostanę żółtą kartkę i będę musiał płacić karę – nie przestaje żartować. „Wiśnia” sprawia jednak wrażenie odrobinę spiętego. Podczas wczorajszego treningu bez pardonu potraktował Pawła Szwajdycha, który przez 10 minut rozmasowywał bolącą kostkę. – Teraz grasz ostro, a na meczu odpuszczasz – wściekał się Białas. - W Zabrzu nogi nie odstawię. Potrzebujemy punktów, nie ma zmiłuj. To będzie walka na noże – zarzekał się później obrońca. Szkoleniowiec na razie nie wykorzystywał jego wiedzy na temat Górnika. - Trener powiedział mi tylko, że mam boisko do treningu znaleźć na sobotę i nic więcej. Jest taka polanka w lesie, to sobie pobiegamy trochę – śmieje się. Dowcipami sypie bez przerwy: - Podśmiechuje się pan – mówił do jednego z dziennikarzy – a za takie podśmieszki mojego dziadka z dyliżansu wyrzucili – puszcza oko. – No dobra panowie, koniec żartów. Czas wygrać z Górnikiem.

źródło: Gazeta KrakowskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online