Forum
 

Zimowa modernizacja stadionu w Zabrzu

5 listopada rozpocznie się kosztująca niemal 3 mln złotych modernizacja stadionu Górnika Zabrze. Wiosną zabrzanie grać będą na podgrzewanej murawie.
Początkowo prace miały się zacząć we wrześniu, zrezygnowano z tego jednak, by nie przekładać zbyt wielu spotkań. Podopieczni trenera Marka Motyki mecz ostatniej jesiennej kolejki (18 - 19 listopada) rozegrają z Kolporterem Koroną w Kielcach a na wiosnę oba zespoły spotkają się w Zabrzu.
Cała modernizacja, która ma się zakończyć przed wznowieniem rozgrywek Orange Ekstraklasy na wiosnę - składa się z trzech etapów. Najpierw wymieniona zostanie płyta boiska, powstanie instalacja drenażowa, zraszająca i grzewcza. Potem wybudowana będzie wymiennikownia ciepła. Ostatni etap to pielęgnacja nowej murawy, rozruch instalacji i szkolenie pracowników.
Całkowity koszt inwestycji to 2 mln 950 tysięcy złotych. Stadion, na którym mecze rozgrywają piłkarze Górnika jest obiektem miejskim.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online