Motyka: Czeka nas bardzo ciężki mecz

Marek Motyka przed wyjazdem do Lubina na mecz z Zagłębiem przeżywał ciężkie noce. Szkoleniowiec Górnika zastanawiał się, jaką obrać taktykę i których piłkarzy desygnować do gry.
- Czeka nas kolejny bardzo ciężki mecz, lubinanie są w gazie, mierzą w czołówkę tabeli, a my mamy punktowy deficyt. W tabeli jest jednak ciasno, pada dużo remisów, więc jedno zwycięstwo może nas wynieść do bezpieczniejszej strefy. O Zagłębiu wiemy dużo, ale wiedzieć to jedno, a przełożyć tę wiedzę na grę to drugie. Liczę, że pokażemy wszystkie swoje atuty, a wtedy nie powinnno być źle - stwierdził trener zabrzan.

Niemal do ostatniej chwili przed wyjazdem na Dolny Śląsk w ekipie żyła nadzieja, że w dzisiejszym meczu będzie mógł zagrać Dawid Bartos, który zobaczył czerwoną kartkę w meczu rezerw Górnika w klasie B.

- Niestety, wykładnia przepisów była dla nas niekorzystna i Dawid musi odbyć karę w tej klasie, w której został usunięty z boiska. W praktyce wygląda to tak, że w Lubinie nie zagra, ale ponieważ mecz rezerw w przyszłym tygodniu odbywa się przed naszym niedzielnym spotkaniem z Cracovią, to w tym meczu już będzie mógł być brany pod uwagę - tłumaczy kierownik drużyny, Ryszard Pasterczyk.

Także w zespole Edwarda Klejndinsta pojawiły się luki. Z powodu kontuzji nie zagrają Dawid Plizga, Mateusz Bartczak i David Kalousek, a za czerwoną kartkę pauzuje Manuel Arboleda.

- Górnik to niewygodny rywal, chcielibyśmy szybko strzelić bramkę, bo w miarę upływu czasu będzie się robiło coraz bardziej nerwowo - krótko opowiadał o planach na ten mecz trener Zagłębia.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online