Forum
 

Prezydent czy prezes?

Eugeniusz Postolski (fot. Dziennik Zachodni)Prezes Górnika Zabrze, Eugeniusz Postolski, zapowiedział w poniedziałek oficjalnie, że chce w listopadowych wyborach samorządowych kandydować na stanowisko prezydenta miasta. Decyzja ta wzbudziła różne komentarze i - jak wynika z informacji "Sportu" - spore niezadowolenie wśród osób dotąd rządzących w Zabrzu. Z racji tego, że to gmina jest formalnie właścicielem SSA Górnik, Postolski ma ponoć jednoznacznie się określić. Gdyby trwał w swym postanowieniu o kandydowaniu, musiałby odejść ze stanowiska prezesa klubu.
Jeszcze kilka tygodni temu zapanowało spore zaskoczenie, kiedy na prezesa Górnika został wybrany Postolski - były dyrektor kopalni Makoszowy, działający przez lata w Walce Zabrze, członek zarządu Górnika jeszcze w latach 80., jednak ostatnio niewiele mający wspólnego ze sportem. Tymczasem w poniedziałek wieczorem, na spotkaniu z kibicami Górnika, zadeklarował start w wyścigu po fotel prezydenta Zabrza w zbliżających się wyborach.

Gospodarz, nie polityk
Do spotkania doszło w zabrzańskim Multikinie. Oprócz prezesa uczestniczyli w nim trener Marek Motyka i czterech piłkarzy. Najważniejsza była jednak deklaracja Postolskiego. - Tak, to prawda. Będę kandydował na urząd prezydenta miasta. Nie chciałbym jednak, by łączono mnie z jakąkolwiek partią polityczną. Nie byłem politykiem i nigdy nie będę. Chcę natomiast pełnić dobrze rolę gospodarza Zabrza - stwierdził Postolski, który po ostatnim meczu ligowym z Odrą Wodzisław podbiegł do sektora zajmowanego przez kibiców Górnika. Równo z ostatnim gwizdkiem zaczął się też pokaz sztucznych ogni. Początek kampanii wyborczej? Nikt tego głośno nie powiedział, ale można przypuszczać, że tak.

Dobra karta przetargowa
Na mecze Górnika chodzi tej jesieni około 10000 widzów i nawet biorąc pod uwagę, że sporo z nich to ludzie pozbawieni - z racji wieku - prawa wyborczego, bądź niekoniecznie mieszkańcy Zabrza, nie ma w mieście drugiego takiego miejsca, w którym tak wielu potencjalnych wyborców pojawiłoby się w jednym czasie. A Górnik i jego przyszłość wciąż są doskonałą kartą przetargową. W końcu renowacja murawy na Roosevelta, na którą gmina przeznaczyła z budżetu dwa miliony złotych, odbędzie się praktycznie w tym samym czasie, co wybory samorządowe. Nieoficjalnie mówi się zresztą, że Postolski popiera obecny prezydent Zabrza, Jerzy Gołubowicz. Pytanie, która formacja polityczna oficjalnie poprze Postolskiego, pozostaje na razie bez odpowiedzi. W każdym razie wybory, które już przed tą deklaracją miały być istotne dla przyszłości Górnika, teraz nabierają jeszcze większego znaczenia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online