Rozmowa z Tomaszem Moskalem, napastnikiem Górnika

Tomasz Moskal (fot. drożdżal)W Łęcznej strzelił swoja pierwszą bramkę w barwach Górnika. Dziś po raz kolejny zagra w ataku u boku Arkadiusza Aleksandra. W poprzednim meczu ten duet spisał się wybornie. Obaj zdobyli po golu, dodatkowo Tomasz Moskal trafił po podaniu Aleksandra.
- To nie był przypadek. Ćwiczymy takie zagrania cały tydzień na treningach. I dobrze, kiedy potem po takich akcjach padają gole.

» Dobrze mieć u boku partnera?
- Dobrze, zawsze jest z kim rozegrać piłkę, ale piłkarze nie są od komentowania meczowej taktyki. Zakładam, że trenerzy wiedzą co robią. Ja jestem tylko wykonawcą.

» Strzelił pan kiedyś bramkę na Roosevelta?
- Kilka razy na tym stadionie grałem i na pewno trafiłem grając w barwach GKS Katowice. Na pewno jednak pamiętam Michała Probierza, bo jego na boisku nie dało się nie zauważyć. Jak widzę grę Widzewa, to mam przed oczami Michała. Charakter, zadziorność, chęć wygrania zawsze i z każdym. Tak dorwali nas w Zakopanem, ale też byliśmy po ciężkim tygodniu. Takie coś nie ma prawa się powtórzyć.

» Tym bardziej, że w końcu na trybunach pojawią się wasi kibice.
- Tylko my wiemy jak bardzo brakowało nam fanów na meczu z Pogonią. To było bardzo smutne spotkanie. Górnik to firma, a takie kluby, w których wielka piłka jest od wielu lat, mają świetnych kibiców.

» Lubi pan śląskie klimaty?
- Bardzo. Tak było w GKS, tak jest w Zabrzu. Grałem w tylu klubach, że mam porównanie. Na Śląski jest pewna specyficzna, nieco inna, bardziej rodzinna atmosfera. Ludzie związani z klubami przez lata, żyjący tradycją. W takim otoczeniu gra się łatwiej.

» Mieszka pan w Zabrzu?
- W Gliwicach, jak kilku innych piłkarzy Górnika. Z żoną i synem Kacprem. Ma osiem lat i powinien być w piątek na meczu. Dobrze, że nie widział tego co graliśmy z Pogonią. Musiałbym się tłumaczyć...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online