Aleksander: Będą nas długo pamiętać

Arkadiusz Aleksander (fot. drożdżal)Statystyki są w miarę wyrównane: 23 mecze wygrali łodzianie, 17 górnicy, a 14-krotnie był remis. W bramkach 66 do 60 dla Widzewa. Nieznaczna przewaga beniaminka wydaje się potwierdzać na początku sezonu.
Piłkarze obu drużyn doskonale pamiętają przedsezonowy sparing w Zakopanem, w którym omal nie pogruchotano sobie kości. Zabrzanie uważają, że zostali potraktowani niezwykle brutalnie i zapowiadają ostry rewanż. – Skopali nas niemiłosiernie, ale teraz to my pokażemy, na co nas stać – twardo obiecuje Arkadiusz Aleksander, który po ponad półrocznej przerwie wrócił do ekstraklasy, strzelając w Łęcznej efektownego gola. – Zrewanżujemy się Widzewowi twardą, ale nie brutalną grą. A także strzelimy mu kilka goli. Będą nas długo pamiętać.

Dodatkowe ochraniacze
Łodzianie są przygotowani na taki scenariusz i już myślą o założeniu dodatkowych ochraniaczy. – W Zakopanem zagraliśmy agresywnie i twardo, ale fair. Nie było z naszej strony złośliwości – ripostują gracze Widzewa.
Trener zabrzan, Marek Motyka panuje nad sytuacją i zapowiada, że mecz nie wykroczy poza ramy sportowe. – To prawda, że Widzew sponiewierał moich chłopców, ale wszystko ma swoje granice – uważa szkoleniowiec. – Po sparingu zawodnicy obiecali, że rachunki sportowe uregulują w oficjalnym meczu i trzymam ich za słowo. Zagramy pierwszy raz przed swoimi kibicami i to będzie dodatkowa mobilizacja.
Z kolei drugi trener Górnika, Przemysław Cecherz całe życie kibicował Widzewowi, zaś jego brat Jarosław grał w ataku łódzkiej drużyny. – Ale serca nie mam rozpołowionego. Ono w całości bije teraz dla Górnika. Ten klub mi zaufał i kocham go całym sercem. W Widzewie mam wielu przyjaciół, ale będę ogromnie szczęśliwy, jak wygra Górnik – przekonuje Cecherz.

Bez kibiców gości
Do Zabrza nie będą się mogli udać kibice Widzewa, ukarani zakazem zorganizowanych wyjazdów na dwa spotkania. Kara jest efektem rzucania na boisko rac świetlnych podczas meczu wyjazdowego z GKS Bełchatów.

Małe sprostowanie:

Bilans meczów Górnika z Widzewem w I lidze jest następujący:
56 meczów, 18 zwycięstw Górnika - 15 remisów - 23 wygrane Widzewa, bramki 68-63 na korzyść drużyny z Łodzi. (StatystyKSG)


źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online