Górnik II inauguruje rozgrywki w B klasie

W najbliższą niedzielę po rocznej przerwie startują rezerwy Górnika Zabrze. Wtedy grały w czwartej lidze, teraz zaczną rozgrywki od B-klasy. Drużynę rozwiązał jeszcze Zbigniew Koźmiński, a zgody na grę w A-klasie nie wyraził zabrzański podokręg. W tej sytuacji Górnik II zacznie sezon w niedzielę w meczu z rezerwami Gazobudowy.
Mecz ten może być o tyle historyczny, że ze znaczkiem Górnika pierwszy raz w krótkiej sportowej karierze może zagrać wnuk Stanisława Oślizły. - Nie wiem, czy uda się zebrać całą drużynę na ten pierwszy mecz - mówi pan Stanisław. - Mój wnuk Paweł Śliwa gra w MKS Zaborze (dzielnica Zabrza - dop. red.), zdał na studia ekonomiczne, ma 19 lat, jest pomocnikiem. Myślę, że załatwi wszystkie formalności i pojawi się w Górniku. Oczywiście, że byłbym na takim meczu... - dodaje Oślizło, który z Górnikiem związany jest od 45 lat.
Ewentualne braki kadrowe rezerw Górnika mogą być spowodowane brakiem porozumienia z MSPN Górnik Zabrze, gdzie szkolona jest młodzież klubu. Szkółka i spółka to osobne podmioty prawne, a do tej pory nie została podpisana umowa o współpracy. Właśnie ze szkółki przeszedł do Energie Cottbus Łukasz Kanik. Akurat jego Motyka w kadrze pierwszej drużyny nie widział. W przeciwieństwie do trzech innych młodych piłkarzy: Michała Laprusa, Grzegorza Jasiczka i Marcina Maszki. Wszyscy trenują z Górnikiem, jednak nie mogą w nim grać. - To jeszcze nie są piłkarze na ligę, ale wszystko przed nimi. Mogą grać w rezerwach, w końcu będę mógł zabrać ich na ławkę. Tylko trzeba podpisać umowę. Musi się to stać w czwartek, bo tego dnia mija termin zgłaszania piłkarzy do rozgrywek - tłumaczy Motyka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online