Są równiejsi dla PZPN

Wisła Kraków i Górnik Zabrze to kluby‚ które pierwsze mecze tej rundy miały grać bez publiczności. Przy pustych trybunach grał jednak tylko Górnik. PZPN dzieli na równych i równiejszych. Robi to mówiąc‚ że stoi na straży prawa. Wiśle Kraków anulowano karę i kibice mogli wejść na mecz tydzień temu. Górnikowi kary nie cofnięto, dlatego w sobotę fani stali przed stadionem i oglądali mecz na telebimie. 
Regulamin to rzecz święta – te słowa prezes Górnika Eugeniusz Postolski usłyszał z ust wiceprezesa PZPN Eugeniusza Kolatora, który twierdzi, że sam nie mógł zmienić podjętej wcześniej przez zarząd decyzji wobec Górnika.
Sęk w tym, że zabrzanie nie złożyli odwołania od zakazu gry bez publiczności. – To wina poprzedniego prezesa. 12 maja PZPN nałożył na nas karę za wtargnięcie kibiców po meczu z Legią (Wisłę ukarano za to‚ że jej kibice wbiegli na boisko i pobili piłkarzy Arki Gdynia – przyp. red.). Od tamtego czasu były dwa tygodnie na odwołanie, ale prezes nie zrobił nic – mówią w klubie.
Nowa ekipa próbowała naprawić błąd. Postolski był u Kolatora i u prezesa Orange Ekstraklasy Andrzeja Rusko, a nawet u ministra sportu Tomasza Lipca. Minister podobno był zdziwiony, że dwa kluby zostały ukarane za to samo przewinienie‚ a tylko Górnik poniósł karę. Przecież PZPN nie powinien się zasłaniać regulaminem‚ bo sytuacja zabrzan była wyjątkowa i wymagała wyjątkowego potraktowania.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online