Rozmowa z Damianem Sewerynem, pomocnikiem Górnika

» Górnik przegrał z Wisłą w Krakowie 0:1, ale zebraliście bardzo dobre recenzje.
Damian Seweryn: Jeszcze nie zdarzyło mi się występować w meczu przeciw Wiśle, która musiała grać na czas! Robiliśmy wszystko, żeby wyrównać, a tak renomowany rywal najadł się trochę strachu. Szkoda, że nie udało się sprawić niespodzianki. Pokazaliśmy jednak charakter i chyba niezłą grę. 

» Przed rozpoczęciem sezonu były obawy, że źle wpłyną na drużynę zawirowania w klubie. Były prezes Górnika jest przecież zaplątany w aferę korupcyjną w naszej piłce.
- Może trudno w to uwierzyć, ale te sprawy zupełnie nie zaprzątały naszych myśli. Szatnia była chroniona. Naszym zadaniem jest trenowanie i granie, a nie zajmowanie się innymi sprawami. Tym bardziej, że nie było żadnych sytuacji, które mogły nas zaniepokoić. Wszystko odbyło się spokojnie, a nowe władze klubu zapewniły nas, że zespół nie ucierpi. Wiosną w Górniku nie mogliśmy na nic narzekać, wypłaty były w terminie. Teraz też tak ma być.

» Jednak w Zabrzu nie można liczyć na kokosy...
- Stąpam mocno po ziemi, grałem już w tylu klubach, że wiem, na co mogę realnie liczyć. Nie mam porównania z innymi klubami z ekstraklasy, ale pieniądze, które otrzymuję w Górniku, mnie zadowalają. Miałem umowę do grudnia, zdecydowałem się przedłużyć ją do końca sezonu. Kontrakt został nawet podwyższony, doceniono moją niezłą grę w poprzedniej rundzie.

» To brzmi aż za bardzo sielankowo!
- Mówię tylko za siebie. Wiem, że w Górniku mogłoby być lepiej, gdyby wreszcie wszystkie obietnice i zapowiedzi zostały przelane na papier. W Zabrzu jest wielkie zapotrzebowanie na dobry futbol, na zespół, który przypomni dobry okres Górnika w lidze. Pokazujemy, że zawsze oddajemy serce za ten klub i zostawiamy zdrowie na boisku. Wiemy, że tylko w ten sposób można przekonać sponsorów do inwestowania. Bez konkretnego wsparcia finansowego nie można mówić o rozwijaniu się, a my chcemy iść do przodu!

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online