Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Dan Petrescu (trener Wisły Kraków): "Pierwszy raz nie graliśmy na suchej murawie, ale nie jest to dla nas żadna wymówka. W pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo i mieliśmy dużo szczęścia, że nie przegrywaliśmy. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej w defensywie i mogliśmy strzelić drugą bramkę. Nie jestem zadowolony ze stylu, w jakim graliśmy, ale cieszą trzy punkty. Niektórzy zawodnicy z mojej drużyny nie zasłużyli na to, aby założyć koszulkę Wisły. Nie chcę ujawniać nazwisk, ale zaznaczę, że na przykład Cleber zagrał bardzo dobrze. Wydaje mi się, że spociłem się bardziej niż oni. Ja zawsze chcę wygrywać, zawsze daję 100 procent, a moi zawodnicy dziś tego nie zrobili. Nie wiem na co oglądają się młodzi zawodnicy w Polsce, ale nie szukają dobrych wzorców".

Marek Motyka (trener Górnika Zabrze): "Mamy ogromny niedosyt, bo za Górnika nie muszę się dzisiaj wstydzić. Zespół budowany praktycznie od podstaw, wielka niewiadoma. Nie wiedziałem jak zespół się zaprezentuje. Nie ukrywam, że z drżącym sercem tutaj przyjeżdżałem, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że Wisła ma inne cele. Walczy o mistrzostwo i o Ligę Mistrzów. Chcieliśmy dobrze rozpocząć sezon i nie przegrać meczu tutaj. Zabrakło jednak szczęścia, nie wykorzystaliśmy sytuacji, które stworzyliśmy sobie do przerwy. Jeżeli chodzi o rzut karny, to byłem daleko i nie chcę oceniać tej sytuacji, Canal+ myślę, że to wyjaśni. W II części Wisła stworzyła kilka sytuacji, ale dla nasz szczęśliwie ich nie wykorzystała. Cały czas konsekwentnie dążyliśmy do remisu, chcieliśmy za wszelką cenę jednak wywieźć remis. W końcówce ściągnąłem obrońcę, graliśmy na trzech napastników. Zagrałem va banque. Przegrana dwa czy trzy do zera albo remis. Wisła wprowadziła jednak dodatkowego obrońcę. Broniła pięcioma, sześcioma zawodnikami, grała na czas i uratowała zwycięstwo. Gratuluję moim zawodnikom tego meczu, ale niedosyt został. Gratuluje Wiśle trzech punktów i życzę powodzenia w przyszłości".

źródło: PAP / wislaportal.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online