Dziś Wisła - Górnik...

Klasyk na inaugurację nowego sezonu. Oba kluby są bardzo zasłużone dla polskiej piłki nożnej. Wystarczy wspomnieć, że Górnik czternaście razy zdobywał mistrzostwo Polski, a Wisła dziesięć razy. Pamiętać trzeba jednak i o tym, że Górnik istnieje 58 lat, a Wisła w tym roku obchodzi stulecie istnienia.
Oba zespoły mają ze sobą stare porachunki. Kiedyś Górnik przyczynił się do tego, że Wisła spadła do II ligi. Wieloletni kapitan Górnika, dziś rzecznik prasowy klubu, Stanisław Oślizło powiedział, że nie było żadnych sentymentów i układów. Nie ma ich i teraz: Górnik od kilkunastu lat nie wygrał z Wisłą.

- Dobrze stało się, że już w inauguracyjnym meczu nowego sezonu zagramy z Wisłą. W tym zespole nastąpiło sporo zmian. Drużyna ta musi się dotrzeć. W tym upatrujemy szansy nawiązania walki. U nas też wiele się zmieniło. Mam nadzieję, że nowi zawodnicy w spotkaniu z tak wymagającym rywalem zaprezentują się z jak najlepszej strony - powiedział Marek Motyka, trener zabrzan.

W zespole Górnika zabraknie: Tomasza Augustyniaka, Andrzeja Bednarza, Dawida Bartosa, Sebastiana Olszara. Pierwszych trzech jest kontuzjowanych, ale z Olszarem jest zupełnie inna sprawa. Ten 25-letni napastnik trafił do Górnika latem ub. roku. Miał spore zaległości treningowe, ale dano mu szansę. Niedawno miał wypadek samochodowy i w związku z tym krótką przerwę w treningach. Od kilku dni w ogóle nie kontaktował się z klubem. Wczoraj w jednej ze sportowych gazet dość niepochlebnie wyraził się o Górniku i trenerze Motyce. Reakcja władz klubu była natychmiastowa:

- Po rozmowie z Olszarem, jaką przeprowadziłem dzisiaj (piątek, 28.VII - przyp. aa), postanowiliśmy się rozstać. Postaramy się wywiązać wobec niego z postanowień kontraktowych. Nie widzimy go dalej w naszym klubie. Nie chcemy zamykać ust zawodnikom, ale powinni się zastanowić nad tym, co mówią publicznie - mówił Eugeniusz Postolski, prezes Górnika.

Piłkarze wczoraj wyjechali na krótkie zgrupowanie do jednej z miejscowości pod Krakowem. Trener Motyka nie chciał ujawnić gdzie, aby nikt im nie przeszkadzał.

- Piłkarzom potrzebny jest przede wszystkim spokój. Dlatego postanowiliśmy ich odizolować od wszelkich bieżących spraw. Mają się wyłącznie skupić na meczu z Wisłą - stwierdził trener Motyka.

W Wiśle też jest sporo problemów. Nie odbyła się tradycyjna, na dwa dni przed meczem, konferencja prasowa. Bardzo rozżalony z tego powody był trener Dan Petrescu, który chciał odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale nie otrzymał możliwości rozmowy z dziennikarzami. W Wiśle kontuzjowani są: Paweł Brożek, Branko Radovanović, Marcin Baszczyński i Norbert Varga.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online