We wrześniu ruszą prace nad podgrzewaną murawą

Dzisiaj podpisana została umowa na modernizację płyty stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosvelta 81. Zamawiającego, czyli Gminę Zabrze, reprezentował wiceprezydent Mieczysław Cupiał oraz Kazimierz Ladziński, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, który z ramienia Gminy nadzoruje inwestycję, a wykonawcę – Marek Wypychowski, współwłaściciel firmy, która wygrała przetarg. 

Podczas podpisania umowy obecny był także prezes KS Górnik Zabrze, Eugeniusz Postolski, Włodzimierz Mikoda, prezes spółki MOSiR, która zarządza obiektem, a także prezes spółki ZPEC, która wybuduje sieć zasilającą c.o., Lechosław Złotorowicz

Przetarg na modernizację płyty wygrała warszawska Zielona Architektura Anna i Marek Wypychowscy spółka jawna, która podobne nawierzchnie wykonywała na większości płyt boisk polskich klubów pierwszej, drugiej i trzeciej ligi.

I etap przebudowy obejmie wymianę podbudowy i nawierzchni płyty boiska oraz budowę instalacji drenażowej, zraszającej i grzewczej wraz z przyłączami. Instalacja drenażowa wraz z zraszającą zapewni maksymalne wykorzystanie wód opadowych do podlewania nawierzchni płyty boiska (powstana podziemne zbiorniki wody deszczowej wraz z układem recyrkulacji z minimum 2 pompami).

W II etapie prac zaprojektowana zostanie i wybudowana wymiennikownia ciepła na terenie stadionu, a w etapie III wykonawca sporządzi instrukcję obsługi systemu grzewczego oraz pielęgnacji murawy, nastąpi rozruch instalacji i szkolenie pracowników obsługi technicznej.

Prace w terenie rozpoczną się w pierwszych dniach września i potrwają około 4 tygodnie. Nawierzchnia płyty boiska powinna umożliwić rozpoczęcie rozgrywek w ciągu 7 dni od daty ułożenia trawy, czyli po 5 tygodniach od dnia rozpoczęcia prac.

Cała inwestycja (podgrzewana murawa wraz z wymiennikownią ciepła) zakończy się w styczniu przyszłego roku, a jej koszt to 2 950 000 złotych, z czego koszty roku bieżącego to 2 500 000 złotych.

źródło: um.zabrze.pl



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online