Uznanie dla juniora MSPN Górnik

Działacze beniaminka Bundesligi FC Energie Cottbus zwrócili uwagę na 18-letniego Łukasza Kanika, zawodnika Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnik Zabrze. W minionym sezonie z dużym powodzeniem występował on w zespole Górnika, który zajął drugie miejsce w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów. Jest to typowy stoper. Ma ponad 180 cm wzrostu, dobry przegląd sytuacji. To chyba zadecydowało, że Kanik podpisał kontrakt z FC Energie do 2009 roku. 

- Łukasz przyszedł do nas z Goczałkowic. Najpierw trafił do drużyny starszych trampkarzy, a potem do juniorów. Od początku pobytu w Górniku był bardzo solidnym i dobrze ułożonym chłopakiem. Bardzo przykładał się do treningów. W meczach zawsze dawał z siebie wszystko. Mam nadzieję, że w Cottbus w nowym otoczeniu Łukasz jeszcze bardziej rozwinie się. Ma ogromny talent i serce do gry - powiedział Marian Becher, który w ubiegłym sezonie był trenerem Kanika.

Można zadać pytanie dlaczego Kanik nie trafił na przykład do drużyny seniorów Górnika. W zespole tym na pewno przydałby się taki obrońca. Podobno szkoleniowcy Górnika Zabrze SSA oglądali młodych zawodników MSPN Górnik. Wybrali sześciu, ale wśród nich zabrakło Kanika.

Warto wspomnieć o tym, że w Energie Cottbus gra już inny zawodnik z Zabrza, Tomasz Bandrowski, który trafił tam z Gwarka. Bandrowski w minionym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem Energie i walnie przyczynił się do jego awansu do Bundesligi. Teraz z pewnością zarówno jemu, jak i Kanikowi będzie się grało jeszcze lepiej.

Trwa moda w Europie na młodych, zdolnych zawodników z Zabrza. Niedawno trzyletni kontrakt z Wigan, klubem Premiership podpisał Tomasz Cywka. Aktualnie Cywka występuje w reprezentacji Polski uczestniczącej w finałowym turnieju mistrzostw Europy U-19, rozgrywanym w Wielkopolsce.

Z kolei w Zagłębiu Lubin występuje inny młody zawodnik Gwarka, Łukasz Piszczek, który został tam wypożyczony z Herthy Berlin.

Gdyby tak całą trójkę udało się zebrać i przekazać do Górnika, zespół czternastokrotnego mistrza Polski bardzo wzmocniłby się. Jest to jednak przynajmniej na razie nie do wykonania. Warto jednak pomyśleć o tym, aby zatrzymać następnych młodych zawodników Gwarka i MSPN Górnik w Zabrzu. Jest to jeden z ważnych elementów stworzenia w tym mieście silnej drużyny, która nawiąże do wspaniałych tradycji Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online