Przedstawiciele Ekstraklasy SA odwiedzili Zabrze

Wczoraj po południu w Urzędzie Miejskim w Zabrzu przedstawiciele Ekstraklasy SA, Bogdan Basałaj i Andrzej Rusko, spotkali się z kierownictwem Górnika Zabrze. W rozmowie uczestniczył prezydent miasta, Jerzy Gołubowicz. Gmina ma większościowy pakiet akcji w Górniku Zabrze SSA. Wysłannicy z Warszawy mieli okazję poznać nowego prezesa klubu, Eugeniusza Postolskiego. Z zainteresowaniem wysłuchali tego, co się dzieje aktualnie w klubie czternastokrotnego mistrza Polski. Z radością przyjęli fakt, że miasto bardzo poważnie włączyło się w odbudowę tego zasłużonego dla polskiego futbolu klubu. Przedstawili także możliwości zdobycia funduszy na bieżące potrzeby klubu.

Po spotkaniu w magistracie Basałaj i Rusko na chwilę wpadli na stadion im. Ernesta Pohla przy ulicy Roosevelta. Prezes Postolski pokazał im obiekt i zapoznał z planami jego modernizacji. - Zobaczyli, że jest koncepcja modernizacji stadionu, że robimy wszystko z głową. Duże wrażenie zrobiła niewątpliwie suma 25 mln zł, która jest zaplanowana w budżecie miasta na kilka lat z przeznaczeniem na modernizację obiektu - mówi Andrzej Cieślik, członek zarządu zabrzańskiego klubu.

W Zabrzu prezes Rusko mówił też o powołaniu do życia tzw. młodej ekstraklasy, w której mieliby głównie rywalizować zawodnicy uczący się dorosłej piłki (do 23. roku życia). - Pierwsze próbne mecze odbyłyby się już wiosną, a liga wystartowałyby na dobre od przyszłego sezonu. Szukamy sponsora dla tych rozgrywek. Dwa miliony złotych wystarczą. Jeżeli udałoby się znaleźć więcej pieniędzy, kluby mogłyby też liczyć na dotację do pensji młodych szkoleniowców - wyjaśnił.

źródło: Dziennik Zachodni / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online