Marek Koźmiński w Makoszowach

Obecność ludzi z Górnika Zabrze na meczach Walki nikogo już nie dziwi. Tym razem jednak Marek Koźmiński przyjechał na III-ligowe spotkanie przede wszystkim dla ekipy z Zielonej Góry. Wbrew zapowiedziom przed meczem nie doszło jednak do kolejnej tury rozmów mającej przypieczętować zabrzańsko-zielonogórskie przymierze, gdyż boss Górnika Zabrze zjawił się na stadionie tuż przed spotkaniem, więc zdążył tylko ekipie Lecha przekazać zaproszenie na mecz Górnik - Widzew i obejrzeć I połowę. Z trójki młodzieżowców Lecha, którymi Górnik jest zainteresowany, w sobotę zagrał tylko Juszkiewicz, który już na początku zaznaczył się tym, że sprokurował karnego, ręką zatrzymując centrę Gałeckiego.
Marek Czerniawski (trener Lecha Zielona Góra): - My graliśmy, a rywal zdobywał gole. Tak szybko straciliśmy trzy bramki, że nie miałem szans zareagować na nie zmianami. Nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Dziwie się jak ten mecz mógł się tak ułożyć.
Zdzisław Iwański (trener Walki Zabrze): - Czuliśmy respekt przed rywalem, bo to zespół, który na każdej pozycji ma konkretnego piłkarza. Inna sprawa, że to piłkarze młodzi, potrafiący i lubiący grać technicznie "do przodu", ale za to z bramkami jeśli chodzi o destrukcję. Nie radzili sobie zwłaszcza z naszymi stałymi fragmentami, które mamy wyćwiczone przez lata treningów. W I połowie zagraliśmy przeciętnie, za to skutecznie. Po przerwie mogliśmy strzelić jeszcze kilka goli.
Walka Zabrze pokonała ostatecznie Lecha Zielona Góra 4:1. Bramki strzelili: Gałecki (3. - karny), Sosna (30. i 66.) i Waniek (35.) dla Walki oraz Pochylski (72.) dla Lecha.

źródło: Sport
nadesłał: Marten