Trampkarze Górnika Zabrze mistrzami świata

Tego czego nie udało się dokonać piłkarzom Pawła Janasa, uczynili chłopcy z Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze. Na turnieju trampkarzy (rocznik 93) w Vellmar koło Kassel zabrzanie zajęli I miejsce i przyznano im tytuł mistrzów świata. Organizatorzy turnieju, a wśród nich jeden z głównych sponsorów mistrzostw świata 2006, Hyundai zadbali o to, aby wspomniana impreza miała jak najwyższą rangę.
Najpierw w eliminacjach wystąpiło 1200 drużyn z całych Niemiec. Po wyłonieniu najlepszych do udziału w głównej części turnieju zaproszono drużyny z kraju finalistów mistrzostw świata. Byli więc przedstawiciele Ghany, Czech, Kostaryki, Holandii. Występowały także drużyny z krajów, które nie zakwalifikowały się do Mundialu 2006 między innymi z Irlandii, Chin, Austrii, Rosji. Była także drużyna z Republiki Południowej Afryki, kraju, który za cztery lata będzie gospodarzem mistrzostw świata. Jak widać, zebrało się doborowe towarzystwo, a zatem turniej nie bez powodu nazwano mistrzostwami świata w wydaniu oczywiście trampkarzy.

Uczestników przydzielono do poszczególnych grup. Mecze rozgrywano na połowie normalnego boiska, a drużyny wstępowały w siedmioosobowych składach (sześciu zawodników + bramkarz). Młodzi zabrzanie pod wodzą trenerów Tomasza Grozmaniego i Adama Kompały (obecnie zawodnika Piasta, a wcześniej między innymi Górnika Zabrze). W eliminacjach chłopcy z Górnika pokonali VFR Lich (znana szkółka piłkarska w Niemczech) 2:0, zremisowali z TSV Korbach 0:0, wygrali z Ghaną (drużyna dziewcząt) 2:1 oraz zremisowali z ISG Niestetal 2:2. Te wyniki zapewniły chłopcom z Górnika I miejsce w grupie. W 1/8 zabrzanie pokonali FC Stuttgart 1:0. W ćwierćfinale zabrzanie w pasjonującym meczu pokonali dryżynę z Ghany 1:0. Bardzo emocjonujący był też półfinałowy mecz z udziałem Górnika. Tym razem nasz zespół w regulaminowym czasie zremisował z czeską drużyną Dynamo Budveis (koło Pragi) 0:0, a w rzutach karnych wygrał 2:1. W finale Górnik pokonał niemiecki zespół Schanheim 1:0. Najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Kasprzik z Górnika, a najlepszym zawodnikiem Michał Koj, także z Górnika.

Zabrzanie otrzymali pamiątkowy puchar i paterę. Znajdą się one na pewno na honorowym miejscu w klubowej gablocie.

Wyjazd trampkarzy Górnika był możliwy dzięki zaproszeniu Jana Loschy, byłego kierownika sekcji piłki nożnej Górnika Zabrze, od wielu lat mieszkającego w Kassel. Zabrzanami przez cały czas pobytu w Niemczech opiekował się Marek Moldenhauer, przedstawiciel koncernu Hyundai.

Chłopcy z Górnika oprócz gry mieli także okazję poczuć atmosferę mistrzostw świata. Na dużym telebimie oglądali mecz Polska - Niemcy. Mocno kibicowali naszym zawodnikom. Zdołali też sobie kupić pamiątki z mistrzostw świata.

Skład Górnika
Tomasz Kasprzik – Dawid Kowalski, Michał Koj, Kamil Tokarczyk, Bartłomiej Dorożyński, Dawid Kowalski, Daniel Potrykus, Dawid Poppe, Kamil Papis, Batłomiej Noga, Artur Ludwig.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online