Kupec może wracać

Nie rezultat we wczorajszej potyczce Górnika z Beskidami Andrychów był najistotniejszy. Liczyło się przede wszystkim ilu piłkarzy z testowanej grupy znajdzie uznanie w oczach Marka Motyki. Szkoleniowiec Górnika miał trudne zadanie, bo wyróżnić nie było kogo. - Podziękowałem od razu Słowakowi Kupcowi i Bartnikowi - stwierdził Motyka. - Niektórym z pozostałych dam jeszcze szansę. Do końca tego tygodnia chcę już jednak podjąć większość personalnych decyzji. 
Jednym z niewielu zawodników, którzy mogli się spodobać trenerowi Motyce był piłkarz, który... miał nie zagrać. - Jechałem pięć godzin z Wielkopolski do Zabrza, a potem dwie godziny z Zabrza do Andrychowa - wyjaśnia Dariusz Stachowiak. - Miałem tylko pobiegać z zawodnikami, którzy byli przewidziani do gry w tym meczu. Uraz Andrzeja Paszkiewicza spowodował jednak, że trener polecił mi wejść na boisko.
Urodzony 19 lipca 1984 roku ofensywny zawodnik, występujący ostatnio w IV-ligowym Sokole Kleczew, w polskiej piłce zaistniał jako junior. Przeszedł szlakiem kadrowym od U-16 do U-18. Od 15 roku życia był zawodnikiem Lecha Poznań. Następnie wyjechał do Grecji gdzie grał w III-ligowym Lilas Vasilikon, ale miejsca na Półwyspie Peloponeskim nie zagrzał. Wiosną wrócił do Polski. Było już za późno, żeby wskoczyć do wyższej ligi, ale po okresie spędzonym w IV-ligowej poczekalni znowu chce się przymierzyć do ekstraklasy. Miejsce w zabrzańskim hotelu dostał. Czy wykorzysta swoją szansę? To się okaże po najbliższych treningach i sparingach.
Na razie swojej szansy nie wykorzystał Tomasz Kasprzyk. W 88 min snajper Grunwaldu Ruda Śląska zmarnował najlepszą okazję wypracowaną przez gości. Z 10 m trafił w bramkarza. Marek Motyka nie skreślił jednak tego napastnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online