Bez kompleksów

Tomasz Rogala (fot. puszek)Ma 34 lata. Na mudnialu gra kilku bramkarzy starszych od niego. Tomasz Rogala uznał jednak, że dla niego czas na poważną "trenerkę" nadszedł właśnie teraz. Kariera zawodnicza to już przeszłość...
» Przyjąłby pan propozycję, gdyby trenerem Górnika nie był Marek Motyka?
- Jeśli nie byłoby ciekawszych ofert, to pewnie tak. Nie ukrywałem, że poszukuję pracy w charakterze trenera. Osoba trenera Motyki miała duży wpływ na to, że pozostałem w Zabrzu. Znamy się doskonale ze Szczakowianki.

» Jest pan w szkoleniowym fachu jeszcze niedoświadczony. Czy pański angaż nie jest dla Górnika formą szukania oszczędności?
- Nie sądzę. Na pewno za pieniądze, które mam w Zabrzu otrzymać, zechciałoby pracować kilku innych trenerów. Moja nominacja to w dużej mierze efekt zaufania, jakim darzy mnie Marek Motyka. Zapracowałem na to podczas wspólnej pracy w Jaworznie.

» Zajęcia z bramkarzami to dla pana żadna nowość...
- Na szczeblu centralnym pracuję już pięć lat. Mam uprawnienia instruktora, a obecnie jestem w trakcie kursu trenera drugiej klasy. Kryzys sportowy w Szczakowiance spowodował, że ostatecznie postanowiłem zakończyć przygodę zawodniczą.

» Ściągnie pan do Zabrza 19-letniego Macieja Budkę?
- Z tego, co wiem, poważnie interesuję się nim Śląsk Wrocław. To utalentowany bramkarz, ale gdyby miał u nas siedzieć na ławce rezerwowych, lepiej by poszukał innej szansy.

» Jest pan człowiekiem bez kompleksów w obliczu stojącego przed panem wyzwania?
- Uważam, że nie mam podstaw, by pogrążać się w kompleksach. Od pierwszym zajęć współpraca z zawodnikami Górnika układa mi się znakomicie. Przypomnę, że to ja trenowałem Andrzeja Bledzewskiego, gdy osiągnął właśnie życiową formę. Zaraz potem znalazł się w pierwszoligowym Górniku Łęczna....

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online