Frenkiel: Koniec z obiecywaniem gruszek na wierzbie

Po udanej odsieczy ze strony władz miejskich Zabrza, które wydatnie pomogły klubowi w uzyskaniu licencji, wydawać się mogło, że w nowym sezonie Górnik będzie stabilny finansowo. Ale nic z tych rzeczy, szefowie klubu rozpoczęli wczoraj akcję "odchudzania kontraktów", by przynajmniej być wypłacalnym. - Niektórzy zawodnicy będą zarabiali mniej, ale klub będzie wiarygodny. Koniec z obiecywaniem gruszek na wierzbie - przekonuje prezes Jerzy Frenkiel. 

Muszą się zgodzić

Niższe pensje otrzymywać będą głównie ci piłkarze, którzy mieli w Zabrzu najwyższe kontrakty. - Taka jest konieczność. Prezes musi obniżyć zarobki, by mógł płacić tyle, na ile Górnika jest stać. Jeśli ktoś się nie zgodzi na nowe rozwiązanie, będzie musiał sobie poszukać nowego klubu - twierdzi trener Marek Motyka, który w tej sprawie rozmawiał wczoraj z prezesem. Nie wszyscy gracze zgodzili się na takie rozwiązanie i postanowili się skontaktować z doradcami prawnymi i menedżerami. Ale nie wszyscy gracze muszą się martwić, są i tacy, którzy mogą spać spokojnie. W tym gronie jest m.in. Łukasz Juszkiewicz. – Miałem naprawdę udany sezon i uważam, że należy mi się podwyżka. Rozmawiałem już raz w tej sprawie z prezesem i czeka mnie kolejna rozmowa. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to bardzo możliwe, że przejdę do Widzewa, który oferuje mi lepsze warunki finansowe – przypomina Juszkiewicz, który ma w kontrakcie zapis o kwocie odstępnego i w trakcie ważności umowy może opuścić Zabrze. – Łukasz dostanie podwyżkę, bo zarabiał małe pieniądze – broni swojego piłkarza Motyka.

Będzie ranking

Szkoleniowiec zamierza wprowadzić w rundzie jesiennej specjalny ranking piłkarzy, który będzie wywieszony w szatni. Kilka lat temu taki właśnie system motywacyjny sprawdził się w Szczakowiance. – Będzie to ranking punktowy, w którym każdy zawodnik będzie oceniany z tego, co dokonał w meczu, czy na treningu – wyjaśnia Motyka. – Po jesieni będzie podsumowanie punktowe i na tej podstawie jedni dostaną wyższy kontrakt, a inni mogą mieć obniżkę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online