Forum
 

Strata moralna

Awantury po meczach Górnika Zabrze z Legią Warszawa i Wisły Kraków z Arką Gdynia rzuciły duży cień na finisz rozgrywek w Orange Ekstraklasie. Wczoraj w obu klubach zastanawiano się nad skandalicznymi wydarzeniami i szacowano straty.
- Te materialne nie są duże, ale jak oszacować te moralne? - zastanawia się prezes Górnika, Jerzy Frenkiel. - W ciągu krótkiego czasu staliśmy się właściwie wzorem dla piłkarskiej Polski, wszyscy nam zazdrościli frekwencji i kapitalnej atmosfery na trybunach, a za sprawą kilku bezmózgowców to wszystko rozmyło się w gazie rozpylanym przez policję. 

Prezes Górnika podkreśla, że nie ma pretensji do stowarzyszenia "Klub Sympatyków Górnika Zabrze".

Oni żałują tak samo jak my, że wydarzenia wymknęły się spod kontroli. Wystarczyło zresztą spojrzeć, jak sami kibice potraktowali tego, który odpalił petardę. Potem jednak nastąpił fatalny splot okoliczności, a iskrą zapalną była obecność na murawie kilku ludzi ubranych w barwy Legii, którzy filmowali i robili zdjęcia naszym kibicom - analizuje Frenkiel. - Do tego doszła zła koordynacja policji z naszymi służbami ochroniarskimi. Wydano bowiem komendę "wycofać ochronę, my wchodzimy", więc ochrona się wycofała, ale policja wtedy wcale nie weszła. I to opóźnienie otworzyło drogę dla szalikowców i tego wszystkiego, co się później działo - dodaje Frenkiel.

W Zabrzu nie podjęto jeszcze decyzji, czy klub wycofa się z pięciozłotowych biletów.

- Po pierwsze, nie chcemy karać naszych prawdziwych kibiców, a po drugie wierzę, że będziemy się nad tym zastanawiać dopiero jesienią, bo dzięki zwycięstwu w Łęcznej unikniemy gry w barażach - stwierdził Frenkiel.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online