Sławik: Śpię spokojnie

Rozmowa z Mateuszem Sławikiem, bramkarzem Górnika Zabrze.
» Bramkarz Górnika Przed meczem z Legią śpi spokojnie?
Matuesz Sławik: - Zawsze śpię spokojnie. Dla takich meczów gra się w piłkę. Stadion Górnika, mecz z Legią, wielka stawka, komplet widzów... Każdy piłkarz w Polsce o tym marzy.
» Skoro Pan spokojnie śpi, to nie śnią się Panu rzuty wolne w wykonaniu Edsona?
- Jest dobry... Bije mocno i celnie, dokładnie tam gdzie chce. Co mogę powiedzieć... Trzeba dobrze ustawić mur, samemu dobrze stanąć i przewidzieć co chce zrobić rywal. Najlepiej nie faulujmy 20 metrów przed naszą bramką.
» GKS rok temu i dziś Górnik... Sytuacja jest podobna?
- Mimo wszystko nie. Jesteśmy dziś w dużo lepszej sytuacji niż rok temu GKS, choć wiosną ta młoda drużyna pokazała wtedy wielki charakter. Bezpośredni spadek nam nie grozi, wierzę, że nie będzie problemu z licencją. Cały czas jesteśmy w grze, a to jest najważniejsze.
» Chodził pan na mecze Górnika?
- Nie, ale wiem jaki jest ciężar spotkania z Legią. Te mecze to historia całej ligi. Zresztą widzę na każdym kroku te ogromne ciśnienie. Ten mecz w naszym wypadku niczego jeszcze nie przesądza, a jednak wszyscy mówią tylko o Legii. Trudno od tego uciec.
» Pana mecze z Legią?
- Ostatni przegraliśmy 0-2. Strzelili mi gole Magiera i Saganowski. Obaj w Warszawie już nie grają. To dobry znak.
» Wisła czy Legia?
- Śląski klub! To moje marzenie, by tytuł wrócił na Śląsk. Po 10 tysięcy na "Gieksie" w czwartej lidze, szesnaście tysięcy w Zabrzu... Nikt mi nie powie, że piłka w tym regionie Polski umiera. Tylko trzeba jej dać szansę. Dlatego tak ważne, by Górnik odbił się w górę.

źródło: Sport
nadesłał: BasteKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online