Po rewolucji...

Nie milkną komentarze po wydarzeniach środy, kiedy z klubu odszedł Ryszard Komornicki. Kiedy we wtorek powiedział, że przeciwko Pogoni nie zagrają Jacek Wiśniewski i Krzysztof Bukalski - członkowie rady drużyny, kilku piłkarzy powiedziało, że w takim razie oni też nie powinni grać. Wszystkie decyzje miały jednak zapaść w środę.
Uważne oko dostrzegło, że w środę Górnik miał nowego kapitana. Krzysztofa Bukalskiego, który zrezygnował z opaski w poniedziałek, zastąpił Artur Prokop. Być może dlatego Bukalski został pominięty w składzie na środowy mecz. 
Drużyna nie postawiła prezesowi Jerzemu Frenkielowi żadnego ultimatum, typu "my albo trener". Jednak ciśnienie było ogromne. Coś trzeba było zmienić, bo obecny układ się wyczerpał. Komornickiego z drużyną nie łączyło dokładnie nic. - Wiele razy słyszeliśmy, że jesteśmy nieudacznikami, którzy niczego nie pojmują. Słyszeliśmy, że kilku pijanych gości zagra lepiej od nas... W zamian nie dostaliśmy nic. Na większości treningów graliśmy w "dziada"... - opowiadają piłkarze, niechętnie wracający do tego co było.
Runęła więc koncepcja, która miała być ratunkiem dla Górnika. Przychodzi Komornicki, za nim niemiecki menedżer i angielski kapitał. Wszystko poukładanie i przemyślane. Nic z tego nie wyszło. Pytanie, czy w ogóle była na to szansa.
Przemysław Cecherz zmienił decyzje Komornickiego i Bukalski z Wiśniewskim grali. Nie jest wykluczone, że w wypadku porażki, wszystkich, którzy ostatnio "podpadli" nie byłoby już w Górniku. Od trenerów po piłkarzy. A jednak wygrali. Frenkiel podziękował drużynie za walkę, postawę i wygraną.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online