Rozmowa z Ryszardem Komornickiem, byłym trenerem Górnika

W siedmiu meczach zdobył cztery punkty. Ryszard Komornicki (47 l.), który zimą błyskawicznie przybył na ratunek Górnikowi Zabrze, równie szybko spakował walizki i wrócił do Szwajcarii.
Tuż przed meczem z Pogonią Szczecin zakomunikował prezesowi: odchodzę! Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał.
- Przecież pan się spodziewał! To było życzenie wielu ludzi - mówi Komornicki. - Więc chyba wszyscy są zadowoleni. 

» Ja się spodziewałem?! Ja czekałem na pańskie odejście?!

- Może źle się wyraziłem. Ale nie ma co ukrywać, że kilku dziennikarzy czekało na taką decyzję.

» To koniec pańskiej pracy w Górniku czy tylko krótka przerwa?

- Teraz na to nie odpowiem. Ale mogę powiedzieć wprost co innego. To, co wyrabiają w Górniku piłkarze, woła o pomstę do nieba... Zresztą, trudno tych ludzi nazwać piłkarzami. A to oni rządzą w klubie.

» Ale to pan był trenerem, mógł pan to zmienić. Pretensje proszę kierować do siebie.

- Po aferze alkoholowej winni zostali ukarani finansowo. Ale powinni być ukarani ci, którzy ich kryli i ci, którzy wynieśli brudy na zewnątrz. Skończyło się na karach dla "piwoszy". Pewnie, mogłem wyrzucić pół drużyny. Tylko wtedy nawet nie byłoby komu grać w następnym meczu. Górnik nie ma przecież drugiej drużyny, a ławka rezerwowych jest prawie pusta. Co w takiej sytuacji mogłem zrobić? Odejście - to było jedyne wyjście.

» A mówi się, że piłkarze pana wyrzucili.

- To przez nich odszedłem. Skoro sami ustalają skład, decydują, co należy robić w klubie, to dla mnie nie ma tam miejsca. Ja się z tym zgodzić nie mogłem. Dlatego powiedziałem prezesowi, że odchodzę. Nie chciał o tym słyszeć. Ale to było jedyne wyjście, by uratować ekstraklasę dla Górnika. Ten klub to obecnie bagno. Wszyscy boją się cokolwiek tam zmienić. Ktoś z kimś grał, coś załatwił i tak to egzystuje.

» Mówi się, że przegrał pan, odsuwając od składu Jacka Wiśniewskiego i Krzysztofa Bukalskiego. To oni stali ponoć na czele buntu.

- Inteligencja tych panów nie pozwala im zrozumieć pewnych rzeczy. Dla nich liczą się tylko pieniądze, a ja takich piłkarzy - nie powinienem używać tego słowa w stosunku do nich, bo obrażam piłkarzy - nie szanuję. Powiem jedno: w Górniku nikogo nie skrzywdziłem i mogę spać spokojnie.

» Oglądał pan mecz Górnika z Pogonią?

- Wynik śledziłem na telegazecie. Mam nadzieję, że Górnik się utrzyma. Życzę mu tego. Ja wyjeżdżam do Szwajcarii. Rodzina się za mną stęskniła. Do Zabrza wrócę w przyszłym tygodniu pozamykać pewne sprawy. I to będzie koniec. Na dziś...

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online