Miasto przejmie Górnika?

Do poniedziałku przerwane zostało czwartkowe zebranie akcjonariuszy Górnika Zabrze SSA. Po wznowieniu obrad ma zapaść uchwała o zaproponowaniu samorządowi miejskiemu objęcia nowych akcji spółki.
Górnik walczy o utrzymanie w lidze, ale też znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Kapitał spółki to nieco ponad 1 milion złotych. 87 proc. udziałów należy do firmy, która jest w upadłości. Nie powiodły się dwa przetargi na ten pakiet (pierwszy przy cenie 4,1 mln złotych, drugi - 3,5 mln). Na koniec 2005 roku klub miał zadłużenie w wysokości ponad 7 mln złotych. 
Gdyby samorząd miejski objął nowe akcje, zostałby głównym udziałowcem Górnika. Uzyskane z tej transakcji pieniądze trafiłyby do kasy klubu, a nie syndyka upadłej firmy. "Jestem optymistą, że znajdziemy wyjście z trudnej sytuacji" - powiedział prezes klubu Jerzy Frenkiel.
Prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz oświadczył, że "jeżeli zostaną przedstawione odpowiednie propozycje rozwiązań prawnych, mające na celu ratowanie klubu, które nie będą niosły za sobą negatywnych konsekwencji dla miasta, przedstawi na jednej z najbliższych sesji rady miejskiej projekt o objęciu akcji w podwyższonym kapitale zakładowym klubu".
W Górniku ostatnio wiele się dzieje. W środę, kilka godzin przed meczem z Pogonią Szczecin z prowadzenia zabrzańskiego zespołu zrezygnował skonfliktowany z piłkarzami Ryszard Komornicki. Na ławce trenerskiej zasiedli jego asystencji Przemysław Cecherz i Henryk Bałuszyński. Górnik wygrał 2:1 w obecności 13 tysięcy kibiców, których skusiły tanie bilety. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi zespół w sobotnim meczu przeciwko Amice. Nie zmieni się za to promocyjna cena wejściówek- 5 złotych.
Komornicki zaczął pracę w Górniku "pod fatalną datą" - 13 stycznia w piątek. Zastąpił odsuniętego od zespołu Marka Motykę. Ten formalnie dalej jest pracownikiem klubu i teoretycznie może wrócić na trenerską ławkę. "Decyzje w tej kwestii powinny zapaść w piątek. Kontrakt z trenerem Komornickim nie został rozwiązany, będziemy rozmawiać w przyszłym tygodniu" - zakończył prezes Frenkiel.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online