Forum
 

Ważny mecz dla przyszłości Górnika

Piłkarze walczącego o utrzymanie Górnika Zabrze rozegrają w środę na własnym stadionie bardzo ważny, zaległy mecz z Pogonią Szczecin. Aby zapełnić trybuny władze Górnika obniżyły cenę biletów do pięciu złotych. Normalnie wejściówka kosztuje 15 złotych.
Mecz ma też dodatkowy podtekst, bowiem prezesem Pogoni jest Zbigniew Koźmiński, który przez cztery ostatnie lata szefował zabrzańskiemu klubowi. Oba zespoły doznały w ostatniej kolejce Orange Ekstraklasy porażek: Pogoń u siebie przegrała 1:3 z Groclinem, Górnik "poległ" w Kielcach z Kolporterem Koroną 1:4.
Zabrzański klub walczy o byt nie tylko ligowy. Kilka dni temu ogłoszono oficjalnie, że dług Górnika wynosi ponad 7 milionów złotych. Nie dały rezultaty dwa przetargi na kupno akcji klubu od znajdującego się w upadłości właściciela. Na czwartek zaplanowano zebranie udziałowców, podczas którego ma zapaść decyzja o podwyższeniu kapitału poprzez sprzedaż nowych akcji. Jeżeli istnieje potencjalny inwestor chcący te akcje kupić - będzie z pewnością w środę na stadionie przy ul. Roosevelta obserwował zmagania zabrzańskich piłkarzy z brazylijską ekipą Pogoni.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online