Urlop Carstena

Bez Carstena Nulle wyjdą dziś na boisko w Chorzowie piłkarze zabrzańskiego Górnika, których o 12:30 czeka sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Niemiecki bramkarz, który tak dobrze wypadł w pierwszym meczu tego roku z Cracovią na wyjeździe, na zdrowie nie narzeka, jednak jako jedyny dostał od trenera Ryszarda Komornickiego wolne.
- Może nie do końca, bo będzie trenował indywidualnie z Przemysławem Cecherzem, ale faktycznie z Podbeskidziem nie zagra - zdradza Komornicki. - Nie muszę go sprawdzać na sztucznej nawierzchni. Mamy innych bramkarzy i też chciałbym ich zobaczyć na boisku, a nie tylko podczas treningu.
W tej sytuacji na plac gry wyjdą Mateusz Sławik i Piotr Leciejewski. Zabrze pożegna Tomasz Laskowski, który być może znajdzie pracę w II lidze.
Pierwszy raz po kilku latach przerwy koszulkę Górnika założy dziś Sebastian Olszar, który od trzech dni trenuje z zespołem. Piłkarz prawdopodobnie na boisko wejdzie w drugiej połowie. - Nie ma nadwagi, wygląda dobrze, ale o jego przydatności sportowej coś więcej powiem po meczu. Myślę, że podamy mu rękę. Wzrośnie konkurencja wśród napastników. Niech pomoże nam choćby w kilku meczach. To zawsze coś - uważa Komornicki, który nie kryje, że podzieli zespół na dwa składy.
- Nie lubię specjalnie mieszać. Niezależnie od tego, czy jest to trening, sparing, czy mecz o punkty. Dlatego zaczniemy składem, który jest dziś najbliżej wyjściowej jedenastki na ligę.
W "pierwszym" zespole zabraknie też Chorwata Stipe Matića. Piłkarz nadal nie ma certyfikatu uprawniającego do gry w ekstraklasie, a więc nie ma żadnej gwarancji, że będzie mógł w przyszłym tygodniu zagrać przeciwko Pogoni Szczecin.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online