Forum
 

Paweł Król odchodzi z Górnika i grał będzie w juniorskiej drużynie Manchesteru City

Wiosną w Górniku Zabrze nie ujrzymy już Pawła Króla. Ten utalentowany stoper, reprezentant drużyny U-19, wyjeżdża do Anglii, by podpisać kontrakt na grę w drużynie juniorskiej Manchesteru City. W Zabrzu zarabiał 1500 złotych netto, w Anglii otrzyma w formie stypendium dużo większe pieniądze.
Powodem emigracji Króla nie są w pierwszym rzędzie pieniądze, ale chęć zrobienia na Wyspach prawdziwej kariery. Zna dobrze język angielski, a to już pierwszy krok do szybkiej asymilacji w nowym środowisku. – W juniorach mam grać do czerwca, później przejdę do drugiego zespołu Manchesteru City. A stamtąd już tylko jeden krok do pierwszej drużyny, czyli Premiership. To byłoby spełnienie życiowego marzenia – cieszy się 18-letni Paweł, który 10 grudnia ubiegłego roku, a więc w dniu uzyskania pełnoletności, został wolnym zawodnikiem. Zabrzański klub nie decyduje już o jego karierze, ale będzie miał prawo do ekwiwalentu za wyszkolenie, gdyż piłkarz jeszcze nie skończył 23 lat. Podobnie było z Bartoszem Białkowskim, który podpisał kontrakt z Southampton.


źródło: Przegląd Sportowy
nadesłał: puszekRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online